Stowarzyszenie Idokan Polska

Idokan Poland Association

Kolegium Dan

 


 

Kolegium Dan
Od października 2000 funkcjonuje Kolegium Dan - rada posiadaczy stopni mistrzowskich SIP.
Aktualny skład (

Luty 2017

) - według odmian sztuk walki:

 

 

 

judo
Lothar Sieber - 8 dan photo info
Waldemar Sikorski - 8 dan
Taketo Sasaki - 7 dan
Wiesław Błach - 7 dan photo info
Rafał Kubacki - 6 dan
Kazimierz Witkowski - 6 dan

altEwaryst Jaskólski - 5 dan photo

Stefan Leitmann - 5 dan
Carlos Gutierrez Garcia - 4 dan
Eric Margnes - 4 dan
Wojciech J. Cynarski - 4 dan photo

Jan Słopecki - 3 dan photo

Tadeusz Ambroży - 3 dan photo
Władysław Jagiełło - 2 dan
Zdenko Reguli - 2 dan
Hitoshi Ebishima - 2 dan

altDieter Drexler - 1 dan

Stanisław Cynarski - 1 dan
Lesław Lassota - 1 dan
Hannelore Sieber - 1 dan photo info
Grzegorz Kozdraś - 1 dan
Sergio Mor-Stabilini - 1 dan 

 

jujutsu
Lothar Sieber - 10 dan (yoshin-ryu), meijin photo info
Jan Słopecki - 10 dan (modern),hanshi photo
Wojciech J. Cynarski - 9 dan (yoshin-ryu),hanshi photo
Hannelore Sieber - 9 dan (yoshin-ryu) photo info
Tadeusz Ambroży - 7 dan (sport) photo

altDieter Drexler 6 dan (yoshin-ryu)

Leszek Siekański - 6 dan (sport), renshi
Stanisław Cynarski - 5 dan (yoshin-ryu)
Paweł Szlachta - 4 dan (yoshin-ryu)

altKazimierz Obodyński - 3 dan (yoshin-ryu)

Jerzy Kosiewicz - 3 dan (yoshin-ryu)
Helmut Kogel - 2 dan (nihon jujutsu),
Andrzej Szyszko-Bohusz - 1 dan (yoshin-ryu) photo info
Przemysław Strzępek - 1 dan
Adam Hajduk - 1 dan
Sebastian Skóra - 1 dan
Paul Nickel - 1 dan

karatedo & zendo karate
Gerhard Jung - 7 dan zendo karate, 7 dan karatedo
Charles Spring - 6 dan karatedo, renshi
Heiko Hofmann - 5 dan (okinawa), renshi
Tadeusz Ambroży - 5 dan (all-style) photo
Richard Light - 5 dan (shito-ryu)

altWiesław Gwizd - 5 dan (shinkyokushin)

Bodo Blumentritt - 5 dan zendo karate, 5 dan karatedo
Siegfried Sedlmeier - 4 dan zendo karate, 4 dan karatedo
Paweł Szlachta - 3 dan zendo karate
Manfred Geiger - 3 dan karatedo, 2 dan zendo karate
Ulrich Diekötter - 2 dan zendo karate, 2 dan karatedo
Wolfgang Krötz - 2 dan karatedo
Andrzej Szyszko-Bohusz - 2 dan zendo karate photo info
Antonio Vences de Brito - 2 dan karatedo (shotokan)
Dariusz Zdebel - 2 dan karatedo (kyokushin)
Adrian Piórko-Pawliński - 1 dan (oyama karate) photo
Saravuth Sek - 1 dan zendo karate
Andrzej Wieleba - 1 dan karatedo (shotokan)
Stefania Skowron-Markowska - 1 dan karatedo (shotokan, goju-ryu)
Michał Hazy - 1 dan karatedo (kyokushin)
Cezary Kuśnierz - 1 dan (kyokushin)
Daniel Kocman - 1 dan karatedo
Mike Thoms - 1 dan karatedo


aikijutsu / aiki-jujutsu
Stanisław Cynarski - 9 dan (idokan)
Wojciech J. Cynarski - 7 dan photo
Jarosław Jastrzębski - 6 dan (idokan)
Zdenko Reguli - 6 dan (aikido aikikai)
Piotr Jaskólski - 5 dan (okuyama-ryu)
Michal Vit - 3 dan aikibudo
Elżbieta Cynarska - 1 dan (idokan)

altKazimierz Obodyński - 1 dan (idokan)

Paweł W. Sitarz - 1 dan (idokan)


iaido & kobudo
Lothar Sieber - 7 dan iaido, kyoshi photo info
Sergio Mor-Stabilini - 7 dan kobudo
Wojciech J. Cynarski - 6 dan iaido, renshi, 6 dan kobudo photo
Harald Weitmann - 6 dan kobudo renshi, 4 dan iaido
Helmut Kogel - 5 dan kobudo renshi
Heiko Hofmann - 4 dan iaido
Thomas Wolfer - 4 dan iaido

altDieter Drexler - 3 dan iaido

Christian Brand - 3 dan iaido
Zdenko Reguli - 2 dan iaido
Wojciech Zabłocki - 2 dan iaido, ekspert szermierki europejskiej
Artur Krzyżanowski - 2 dan kobudo
Michal Vit - 2 dan kobudo
Richard Light - 1 dan iaido
Jan Słopecki - 1 dan kobudo photo
Artur Krzyżanowski - 1 dan iaido
Volker Reich - 1 dan iaido

judo-do / ido
Wojciech J. Cynarski - 10 dan 
Klaus Härtel - 10 dan
Lothar Sieber - 10 dan 
Hannelore Sieber - 7 dan photo info
Romuald Włodyka - 7 dan
Stanisław Cynarski - 4 dan

altDieter Drexler - 4 dan

Taketo Sasaki - 4 dan 
Keith R. Kernspecht - 3 dan 
Jan Słopecki - 3 dan photo
Fuminori Nakiri - 3 dan
Fumiaki Shishida - 3 dan
Helmut Kogel - 2 dan

altKazimierz Obodyński - 2 dan

Andrzej Szyszko-Bohusz - 2 dan photo info
Zdenko Reguli - 2 dan
Tadeusz Ambroży - 1 dan photo
Juliusz Piwowarski - 1 dan
Bogusław Zabrzycki - 1 dan
Hitoshi Ebishima - 1 dan

altWiesław Gwizd - 1 dan

Paweł Szlachta - 1 dan
Roland J. Maroteaux - 1 dan
Sergio Raimondo - 1 dan
Michal Vit - 1 dan

kick-boxing
Lothar Sieber - 8 dan photo info
Juliusz Piwowarski - 8 dan
Harald Weitmann - 5 dan

Heiko Hofmann - 5 dan
Saravuth Sek - ekspert odmian orientalnych
Wojciech J. Cynarski - 4 dan photo
Marcin Kostyra 1 dan
Richard Light - 1 dan
Monika Kubianka - 1 dan

goshin-jutsu
Lothar Sieber - 10 dan photo info
Jan Słopecki - 10 dan
Stanisław Cynarski - 8 dan
Wojciech J. Cynarski - 8 dan photo
Tadeusz Ambroży - 8 dan photo
Taketo Sasaki - 8 dan
Zdenko Reguli - 4 dan
Michal Vit - 3 dan


Polish traditional sabre fencing

Wojciech Zabłocki - 10 dan, hanshi

Zbigniew Czajkowski - 9 dan, hanshi

Zbigniew Sawicki - 9 dan, hanshi

Marcin Zabłocki - 8 dan, kyoshi

Zbigniew Borysiuk - 7 dan, kyoshi

Maciej Łuczak - 7 dan, kyoshi

Gabriel Szajna - 7 dan, kyoshi



inne sztuki walki / other martial arts
Franjo Prot - 7 dan taekwondo

John Johnson - 6 dan hapkido, 5 dan taekwondo

Lothar Sieber - 5 dan taekwondo photo info
Sergio Mor-Stabilini - 5 toan taijiquan, 5 toan yiquan kung-fu
Sergio Raimondo - 5 duan/toan wushu kung-fu
Jacek Wąsik - 4 dan taekwondo
Karol Winiszewski - 4 dan taekwondo
Karl-H. Bette - 3 dan taekwondo
Marcin Kostyra - 3 dan tangsoodo
Tomasz Piasecki - 3 dan taekwondo WTF
Jarosław Walczak - 2 dan taekwondo
Tomasz Maczuga - 2 dan doce pares
Hannelore Sieber - 1 dan taekwondo photo info
Jong-Hoon Yu - 1 dan taekwondo
Artur Krzyżanowski - 1 dan kalaki arcanis
Michał Pędracki - 1 dan tangsoodo