Stowarzyszenie Idokan Polska

Idokan Poland Association

Kolegium Dan


Kolegium Dan

Od października 2000 funkcjonuje Kolegium Dan - rada posiadaczy stopni mistrzowskich SIP.

Aktualny skład (październik 2023) - według odmian sztuk walki:




judo

  • Lothar Sieber - 8 dan, hanshi
  • Wiesław Błach - 8 dan, kyoshi
  • Waldemar Sikorski† - 8 dan
  • Taketo Sasaki - 7 dan
  • Rafał Kubacki - 6 dan
  • Kazimierz Witkowski - 6 dan
  • Ewaryst Jaskólski† - 5 dan
  • Stefan Leitmann - 5 dan
  • Carlos Gutierrez Garcia - 4 dan
  • Eric Margnes - 4 dan
  • Wojciech J. Cynarski - 4 dan
  • Jan Słopecki - 4 dan
  • Jarosław Maśliński - 4 dan
  • Stanisław Dyndał - 4 dan
  • Tadeusz Ambroży - 3 dan
  • Łukasz Błach - 3 dan
  • Władysław Jagiełło - 2 dan
  • Zdenko Reguli - 2 dan
  • Hitoshi Ebishima - 2 dan
  • Stanisław Cynarski - 2 dan
  • Grzegorz Lech - 2 dan
  • Dieter Drexler† - 1 dan
  • Lesław Lassota - 1 dan
  • Hannelore Sieber - 1 dan
  • Grzegorz Kozdraś - 1 dan
  • Sergio Mor-Stabilini - 1 dan
  • Paweł Piepiora - 1 dan
  • Adam Kraska – 1 dan


jujutsu

  • Lothar Sieber - 10 dan (yoshin-ryu), meijin
  • Klaus Härtel - 10 dan, hanshi
  • Wojciech J. Cynarski - 10 dan (yoshin-ryu), hanshi
  • Hannelore Sieber - 9 dan (yoshin-ryu)
  • Tadeusz Ambroży - 9 dan (sport)
  • Leszek Siekański - 8 dan (sport)
  • Andrzej Kędra - 7 dan (sport)
  • Dieter Drexler† - 6 dan (yoshin-ryu)
  • Grzegorz Kuzara - 6 dan (sport)
  • Adam Kraska – 6 dan
  • Stanisław Cynarski - 5 dan (yoshin-ryu)
  • Paweł Szlachta - 4 dan (yoshin-ryu)
  • Kazimierz Obodyński† - 3 dan (mukashi to kindai)
  • Jerzy Kosiewicz - 3 dan (mukashi to kindai)
  • Helmut Kogel - 2 dan (nihon jujutsu),
  • Andrzej Szyszko-Bohusz† - 1 dan (yoshin-ryu)
  • Adam Hajduk - 1 dan (yoshin-ryu)
  • Przemysław Strzępek - 1 dan (yoshin-ryu) 
  • Sebastian Skóra - 1 dan (yoshin-ryu)
  • Paul Nickel - 1 dan (yoshin-ryu)
  • Karolina Kostorz - 1 dan
  • Łukasz Cynarski - 1 dan (yoshin-ryu)


karatedo & zendo karate

  • Lothar Sieber - 10 dan karatedo & zendo karate, meijin & 8 dan okinawa karate, hanshi
  • Rudolf Jakhel - 10 dan sports karate (emeskai), hanshi
  • Juliusz Piwowarski - 10 dan karate (all-style), hanshi
  • Harald Weitmann - 10 dan karatedo & okinawa karate, hanshi
  • Roland Habersetzer - 9 dan karatedo (wado-ryu), hanshi
  • Roberto A. Gonzalez Haramboure - 9 dan karate (goju-ryu), hanshi
  • Sergio Mor-Stabilini - 9 dan karatedo, hanshi
  • Wojciech J. Cynarski - 9 dan zendo karate & 9 dan karatedo, hanshi
  • Hannelore Sieber - 9 dan zendo karate, hanshi
  • Artur Krzyżanowski - 9 dan karatedo (shotokan)
  • Dariusz Bajkowski - 8 dan karatedo, kyoshi (shotokan)
  • Paweł Piepiora - 8 dan karatedo, kyoshi (shotokan)
  • Abel Figueiredo - 7 dan karatedo (goju-ryu)
  • Charles Spring - 6 dan karatedo, renshi
  • Heiko Hofmann - 6 dan okinawa karate, renshi
  • Bodo Blumentritt - 6 dan zendo karate
  • Anatoliy Lozovyy - 6 dan karatedo (gosoku-ryu)
  • Tadeusz Ambroży - 5 dan karate (all-style)
  • Richard Light - 5 dan karate (shito-ryu)
  • Antonio Vences de Brito - 5 dan karatedo (shotokan)
  • Marta Niewczas - 5 dan karatedo (shotokan)
  • Siegfried Sedlmeier - 4 dan zendo karate & karatedo
  • Manfred Geiger - 3 dan karatedo, 2 dan zendo karate
  • Piotr Kozak - 3 dan karatedo (kyokushin)
  • Paweł Szlachta - 3 dan zendo karate
  • Ulrich Diekötter - 2 dan zendo karate & karatedo
  • Wolfgang Krötz - 2 dan karatedo
  • Andrzej Szyszko-Bohusz† - 2 dan zendo karate
  • Dariusz Zdebel - 2 dan karatedo (kyokushin)
  • Adrian Piórko - 2 dan zendo karate & 1 dan karate (oyama)
  • Danilo Contiero - 2 dan w karatedo (shotokan)
  • Stefania Skowron-Markowska - 2 dan karatedo (goju-ryu)
  • Saravuth Sek - 1 dan zendo karate
  • Andrzej Wieleba - 1 dan karatedo (shotokan)
  • Cezary Kuśnierz - 1 dan karatedo (kyokushin)
  • Daniel Kocman - 1 dan karatedo
  • Mike Thoms - 1 dan karatedo
  • Łukasz Cynarski - 1 dan zendo karate
  • Róża Gumienna - 1 dan karatedo (shotokan)
  • Piotr Jaskólski - 1 dan zendo karate
  • Andrzej Kędra - 1 dan karate (sport)
  • Adam Kraska – 1 dan karatedo (kinoshita-ha yushinkai)


aikijutsu / aiki-jujutsu

  • Stanisław Cynarski - 10 dan (idokan), hanshi
  • Wojciech J. Cynarski - 9 dan (idokan), hanshi
  • Jarosław Jastrzębski - 7 dan (idokan)
  • Zdenko Reguli - 6 dan (aikido aikikai)
  • Piotr Jaskólski - 5 dan (okuyama-ryu)
  • Michal Vit - 3 dan (aikibudo)
  • Adam Kraska – 3 dan (shindo goshin-ryu)
  • Marcin Bednarz - 2 dan (aikibudo)
  • Elżbieta Cynarska - 1 dan (idokan)
  • Kazimierz Obodyński† - 1 dan (idokan)
  • Paweł W. Sitarz - 1 dan (idokan)


iaido & kobudo

  • Harald Weitmann - 10 dan kobudo, hanshi & 4 dan iaido
  • Lothar Sieber - 8 dan iaido, hanshi
  • Helmut Kogel - 8 dan kobudo
  • Wojciech J. Cynarski – 7 dan kobudo, 6 dan kenjutsu & 7 dan iaido, kyoshi
  • Sergio Mor-Stabilini - 7 dan kobudo, 7 dan kenjutsu & 6 dan iaido, renshi
  • Artur Krzyżanowski - 4 dan iaido, 3 dan kobudo
  • Heiko Hofmann - 4 dan iaido
  • Thomas Wolfer - 4 dan iaido
  • Christian Brand - 4 dan iaido
  • Dieter Drexler† - 3 dan iaido
  • Stanisław Cynarski - 2 dan kenjutsu
  • Wojciech Zabłocki† - 2 dan iaido, ekspert szermierki europejskiej
  • Zdenko Reguli - 2 dan iaido
  • Michal Vit - 2 dan kenjutsu
  • Richard Light - 1 dan iaido
  • Jan Słopecki - 1 dan kobudo
  • Volker Reich - 1 dan iaido
  • Przemysław Pawelec - 1 dan iaido


judo-do / ido

  • Wojciech J. Cynarski - 10 dan
  • Klaus Härtel - 10 dan
  • Lothar Sieber - 10 dan
  • Romuald Włodyka - 8 dan
  • Hannelore Sieber - 7 dan
  • Stanisław Cynarski - 5 dan
  • Jan Słopecki - 5 dan
  • Dieter Drexler† - 4 dan
  • Taketo Sasaki - 4 dan
  • Keith R. Kernspecht - 3 dan
  • Fuminori Nakiri - 3 dan
  • Fumiaki Shishida - 3 dan
  • Helmut Kogel - 2 dan
  • Kazimierz Obodyński† - 2 dan
  • Andrzej Szyszko-Bohusz† - 2 dan
  • Zdenko Reguli - 2 dan
  • Tadeusz Ambroży - 2 dan
  • John Johnson – 2 dan
  • Juliusz Piwowarski - 1 dan
  • Bogusław Zabrzycki - 1 dan
  • Hitoshi Ebishima - 1 dan
  • Wiesław Gwizd† - 1 dan
  • Paweł Szlachta - 1 dan
  • Roland J. Maroteaux - 1 dan
  • Sergio Raimondo - 1 dan
  • Michal Vit - 1 dan
  • Łukasz Cynarski - 1 dan


kick-boxing

  • Lothar Sieber - 9 dan
  • Juliusz Piwowarski - 9 dan
  • Heiko Hofmann - 6 dan
  • Harald Weitmann - 5 dan
  • Saravuth Sek - ekspert odmian orientalnych
  • Wojciech J. Cynarski - 4 dan 
  • Marcin Kostyra 1 dan
  • Richard Light - 1 dan
  • Monika Kubianka - 1 dan
  • Łukasz Rydzik - 1 dan
  • Tadeusz Ambroży - 1 dan


goshin-jutsu

  • Lothar Sieber - 10 dan
  • Stanisław Cynarski - 9 dan
  • Wojciech J. Cynarski - 9 dan
  • Tadeusz Ambroży - 9 dan
  • Taketo Sasaki - 8 dan
  • Michal Vit - 5 dan
  • Zdenko Reguli - 4 dan
  • Marcin Bednarz - 1 dan


Polish traditional sabre fencing

  • Wojciech Zabłocki† - 10 dan, hanshi
  • Zbigniew Czajkowski† - 9 dan, hanshi
  • Zbigniew Sawicki - 10 dan, hanshi
  • Marcin Zabłocki - 9 dan, hanshi
  • Zbigniew Borysiuk - 7 dan, kyoshi
  • Maciej Łuczak - 7 dan, kyoshi
  • Gabriel Szajna - 7 dan, kyoshi
  • Richard Marsden - 5 dan
  • Jakub Pokojski - 5 dan
  • Leonard Marynowski – 5 dan
  • Wiktor Osiadacz – 4 dan
  • Paweł Kępczyński – 3 dan


inne sztuki walki / other martial arts

  • Franjo Prot - 7 dan taekwondo WTF
  • John Johnson - 6 dan hapkido & 6 dan taekwondo ITF
  • Sergio Mor-Stabilini - 6 duan/toan taijiquan & 6 duan/toan yiquan kung-fu
  • Lothar Sieber - 5 dan taekwondo
  • Sergio Raimondo - 5 duan/toan wushu kung-fu
  • Jacek Wąsik - 4 dan taekwondo
  • Karol Winiszewski - 4 dan taekwondo
  • Stefania Skowron-Markowska - 4 duan/toan kung-fu YMAA
  • Karl-H. Bette - 3 dan taekwondo
  • Marcin Kostyra - 3 dan tangsoodo
  • Tomasz Piasecki - 3 dan taekwondo WTF
  • Jarosław Walczak - 2 dan taekwondo
  • Tomasz Maczuga - 2 dan doce pares
  • Hannelore Sieber - 1 dan taekwondo
  • Jong-Hoon Yu - 1 dan taekwondo
  • Artur Krzyżanowski - 1 dan kalaki arcanis
  • Michał Pędracki - 1 dan tangsoodo
  • Karolina Kostorz - 1 dan chan shaolin-sy & dju-su, & 1 dan vo-quyen