Stowarzyszenie Idokan Polska

Idokan Poland Association

Mistrzowie




Peter K. Jahnke


(16.12.1936-12.08.1995) był znakomitym budoką i mistrzem-założycielem Zendo Karate Tai-Te-Tao (1974 r.). Był ekspertem karatedo, jujutsu, kobudo i kung fu. Studiował też taekwondo i iaido.

Styl Zendo Karate Tai-Te-Tao został uznany w Japonii w latach 1977-1978 [czyt.: W.J. Cynarski, Sztuki walki budo w kulturze Zachodu, WSP, Rzeszów 2000]. Od tego czasu rozwija go dalej mistrz Lothar Sieber.







Lothar Sieber


(ur. 1946) jest dai-soke - światowym liderem Zendo Karate Tai-Te-Tao. Prowadzi w Monachium Centralne Dojo [www.sieber-kampfsport.de] tego systemu i stylu idokan yoshin-ryu jujutsu-kenpo (Jiu-Jitsu-Karate Yoshin-Ryu).

Jest długoletnim liderem DDBV e.V. [www.ddbv.de] i Honorowym Prezydentem Stowarzyszenia Idokan Polska (SIP).

Posiada wysokie stopnie w różnych dalekowschodnich sztukach i sportach walki - m.in. w jujutsu - 10dan, zendo karate 10dan, ido 10dan, judo 8dan, iaido 8dan, w kick-boxingu 8 st. mistrzowski, taekwondo 5dan, Wśród jego uczniów znajdują się sensei Enrique Aledo 8dan (Hiszpania) i shihan Wojciech J. Cynarski 10dan (Polska).






Hannelore Sieber


(ur. 1951) jest liderem DJJR "Erich Rahn" e.V. - najstarszej niemieckiej i największej profesjonalnej organizacji sztuk walki [www.djjr.de] i Honorowym Wiceprezydentem SIP.

Posiada wysokie stopnie (najwyższe wśród kobiet) - m.in. 9dan jujutsu, 8dan zendo karate i 7dan ido.